Koçluk Karşıyaka

Koçluk, en kısa ve öz anlatımıyla istenilen performansa  ulaşmak için koç (coach) ve danışan (coachee) arasında kurulan planlı bir gelişim ilişkisi olarak tanımlanabilir. 
Koçluğun Amacı; Danışanın kendi belirlediği hedeflere, koçun desteğiyle ulaşması ve sorunlarının üstesinden tek başına gelmeyi öğrenmesidir. Koçluk bir gelişim sürecidir. Süreç boyunca danışan, kendisini daha iyi tanır, potansiyelini keşfeder ve hatalarından ders alarak yetkinliklerini geliştirir. Koçluk; mevcut durumundan, daha iyi bir duruma ulaşmak isteyen sağlıklı bireylerle yapılan bir çalışmadır. Koçluk; bu hizmeti alan danışanın, özel ve profesyonel yaşamında, gelişimi hedefleyen ve tümüyle güven ve gizlilik esasına dayanan bir süreçtir.
Koçluk hizmetinin faydaları nelerdir?
Profesyonel koçluk bütün işleri kolaylaştırır ve başarıya ulaştırır.
Danışanın var olan potansiyelini ortaya çıkarır ve geliştirir.
Danışanın iç gücünü ortaya çıkarır.
Danışanın kendine olan inancını, güvenini, sevgi ve saygısını yükseltir.
Danışanın motivasyonunda gözle görülür bir artış sağlar.
Danışanın artan performansı sayesinde verimliliğini yükseltir.
Danışanın kendi duygularını tanıyıp yönlendirmesini sağlayarak kişisel değişim-dönüşüm ve gelişiminde sıçrayış yaptırır.
Danışanın sorumluluklarına sahip çıkmasını sağlar.
Danışanın yaşama daha aktif olarak katılımını sağlar.
Danışanın öğrenme ve öğrendiğini uygulama potansiyelini arttırır.
Danışanın aile, sosyal ve iş çevresindeki ilişkilerini geliştirir.
Danışanın kendine has özelliklerini ve yeteneklerini tespit ederek, danışanı bu alanlara yönlendirir.
Danışanın zamanını verimli kullanmasını sağlar.
Danışanın yaşama kaşı pozitif bakışlı, esnek ve hoşgörülü olmasını sağlar.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır.

Öğrenci Koçluğu eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

Denizli deki Öğrenci Koçluğu eğitimlerimiz    0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Bursa Öğrenci Koçluğunu tıklayabilirsiniz.

İzmir’deki Öğrenci Koçluğu eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Öğrenci Koçluğunu tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki  Öğrenci Koçluğu eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada  0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Öğrenci Koçluğunu tıklayabilirsiniz.

Muğla’daki  Öğrenci Koçluğu eğitimlerimiz    0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya Öğrenci Koçluğunu tıklayabilirsiniz.

 Burdur’daki  Öğrenci Koçluğu eğitimlerimiz  0248 233 45 45 5 yada   0 (532) 100 11 65  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya  Öğrenci Koçluğunu tıklayabilirsiniz.
Bu makale şu konularla ilgili olabilir :öğrenci koçluğu nedir - izmir öğrenci koçu - antalya eğitim koçluğu - öğrenci koçluğu sertifikası izmir -

Yorumlar