Antalya Öğrenci Koçu

• Günümüz dünya koşullarında hayatın her alanında, eğitimde ve sınavlarda başarılı olmak aslında “psikolojik bir maraton” haline gelmiştir. İşte bu nedenle öğrenci koçluğu eğitimini insan davranış model ve çok çeşitli psikolojik kavramlar hakkında yetkinliğe sahip deneyimli ve başarılı bir psikologdan öğrenmek bir ayrıcalıktır!

• Bir eğitime katılırken dikkat edilmesi gereken en önemli faktörlerden biri eğitimi veren uzman kişinin öğrettiklerini hayatına uygulayıp uygulamadığıdır. Bu açıdan “NEDEN BİZ?” sorusunun en önemli cevaplarından biri daha oluşmaktadır. Bu eğitimi, başarıyı kendi öğrencilik hayatına uygulayarak liseyi ve üniversiteyi birer sene erken bitiren bir eğitmen vermektedir.

• Eğitimi veren uzman, çok sayıda öğrenci koçluğunu İstanbul’un hemen hemen her kolejinden öğrenciyle başarıyla gerçekleştirmiştir. Bilgisini tecrübesiyle pekiştirmiş bir eğitmen sizinle kilit noktaları paylaşacağından bu konudaki gelişiminiz daha hızlı ve emin adımlarla olacaktır.

• Eğitim bittikten sonra 6 ay gibi bir süre bilgi, beceri ve tecrübenizin oluşmasında rehberlik edilerek sürekli iletişim halinde olunacaktır.

Neden Öğrenci Koçluğuna İhtiyaç Vardır? İyi bir öğrenci/eğitim koçu olmak için öncelikle öğrenci psikolojisini detaylı olarak anlamak gerekir. Günümüz eğitim sisteminde öğrencilerin sıkıntıları ister özel okula ister devlet okuluna gitsin birbirine genel olarak çok benzemektedir. Öğrenciler ders çalışmanın sıkıcı, derslerin anlamsız olduğunu sürekli dile getirirken öte yandan da hayatın yorucu olduğunu ve derslerin ve eğitiminin gençliğini yaşamasına engel olduğunu düşünmektedirler. Öğrenci hedefsiz, isteksiz ve kararsız bir şekilde kendisine faydası olmayacak hatta zarar verebilecek çeşitli dış materyallere bilinçsizce yönelerek başarının ve hayatın ne olduğunu anlamadan yaşayacağı bir hayatta adımlar atıyor olacaktır. Koçlar hiçbir zaman yönlendirme yapmaz, bireye ve hayatına sınırlamalar getirmez, kendisi açısından neyin doğru neyin yanlış olduğunu söylemez. koç sadece karşısındaki kişiye etkili olan ve ama onun yanında olan bir dost gibi davranır, öğrencinin kendini keşfetmesi ve kendine dair pek çok farkındalık sağlayarak ilerler. Ancak unutulmamalıdır ki her genç farklı özelliklere sahip olduğu için her genç üzerindeki çözüm yolları da farklı farklı olacaktır. Kişiye özel çözüm yöntemleri ile ve kişiye farklı ilgi sergilenerek gencin kendini daha rahat ifade ettiği bir yol arkadaşıyla hedefine doğru hızla yönlenmesi daha kolay olmaktadır. Böyle bir çalışmayla aile ile genç arasındaki ilişki de zarar görmez. Her bireyin hayattan sağlayabileceğinin en iyisini alması ve bunun için tüm kapasitesini görmesi, kullanması, karşısına çıkan fırsatların farkına varması ve bu fırsatları değerlendirmesi dileğiyle.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. Öğrenci Koçluğu eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir’deki Öğrenci Koçluğu eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Antalya’daki Öğrenci Koçluğu eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :antalya öğrenci koçluğu eğitimi - antalya öğrenci koçluğu - öğrenci koçluğu ntalya - öğrenci koçluğu nedir - öğrenci koçluğu eğitimi -

Yorumlar