Öğrenci Koçluğu Antalya

Öğrenci Koçluğu; akademik hayatta başarı becerilerini arttırma amacıyla öğrenci ile koç arasında oluşturulan profesyonel bir işbirliğidir. Öğrenci Koçluğunun temel amacı; öğrenciyi hedeflerine yönlendirmek, motive etmek ve onun bu süreç içinde karşılaştığı zorluklarla baş etmesini sağlamaktır. Başarılı bir sporcu koçunun oyuncuları için uyguladığı, hedeflere ulaşmaya yönelik motivasyon odaklı çalışmaları, öğrenci koçu öğrencisi adına yapar. Öğrenci Koçu, öğrencinin hedeflere ulaşması sürecini aktif olarak destekler, öğrenme konusundaki motivasyonunu arttırır, öğrencinin akademik çabalarını sonuca ulaştırmasını sağlarken, gereksinim duyduğu becerileri geliştirir.

Öğrenci Koçu, öğrenciye odaklanma yoluyla öğrenci ve aile ile birlikte öğrencinin başarma arzusunu arttırmaya yönelik çalışmalar yapar. Çoğu öğrencinin o genç bedenleriyle üstesinden gelmeye çabaladıkları ve bu anlamda zorlandıkları eğitim süreci içerisinde büyük gelgitler ve iniş çıkışlar yaşadığı bir gerçektir. Aslında çoğu zaman öğrenciler neleri yapmaları ve neleri yapmamaları gerektiği konusunda bilgi sahibidirler. Fakat bilmek yapabilmek manasına gelmediği için bu bilinenler hayata geçirilemediği için çok sayıda sıkıntılar yaşanır. Buda doğal olarak beraberinde başarısızlığı getirir.

  Öğrenci Koçluğunun Yararları Nelerdir?

- Kişisel farklılıklara değer verilmesini ve bunların geliştirilmesini sağlar.

- Öğrenmenin daha güvenilir bir şekilde değerlendirilmesini sağlar.

- Öğrencilerin hatırlama, düşünme, problem çözme ve akademik başarı düzeylerini artırır.

- Çok sayıda zeka kullanarak öğrenme, öz güven duygusunu geliştirir.

- 21. yüzyıla uygun olarak bireyleri hayata, iş yaşamına ve sürekli öğrenmeye hazırlar.

- Bütün öğrencilere yönelik eşit öğrenme olanağı sağlar.

- Öğrenme yetersizliklerindense öğrenme farklılıklarını anlamayı sağlar.

- Eğitim programının bir parçası olarak bireysel ve sosyal gelişim imkanı sağlar.

Ücretsiz ön görüşme yapmak için bizden randevu almanız yeterli olacaktır. Öğrenci koçluğu eğitimleriyle ilgili detaylı bilgi için :

İzmir'deki öğrenci koçluğu eğitimlerimiz için 0(232) 422 59 54 yada 0 (535) 667 32 24

Antalya'daki öğrenci koçluğu eğitimlerimiz için 0 242 323 73 15 yada 0 (505) 445 15 31 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz veya burayı tıklayabilirsiniz.

Bu makale şu konularla ilgili olabilir :antalya öğrenci koçluğu eğitimi - antalya öğrenci koçluğu - öğrenci koçluğu ntalya - öğrenci koçluğu nedir - öğrenci koçluğu eğitimi -

Yorumlar